Honlap címe

Iskolánkról


Pontos címe: 2454 Iváncsa, Fő utca 61.
Telefon/ fax: 25/506-370
Fenntartó: Iváncsa Község Önkormányzata
Fenntartó címe: 2454 Iváncsa, Fő u. 61.
Fenntartó telefonszáma: 25/255-353

Az Általános Művelődési Központ tagintézménye, az általános iskola, értékrendszerének forrása a magyar és egyetemes kultúra.
Határozott, tisztázott követelményeket támaszt. A személyiségközpontú pedagógiát helyezi előtérbe, de számít a közösségi pedagógia kedvező hatásaira. Tantervi szinten is vállalja az erkölcsi nevelést és a személyiségfejlesztést. Domináns módszerei az egyéni képességekhez igazodó differenciált képességfejlesztés. Az iskolában a gyermek a főszereplő.

 A Duna középső, Fejér megyei szakaszán, annak jobb partján, a Budától Eszékre vivő fontos szárazföldi útvonal mentén kialakult település. Több évezredes múltja a bronzkorig tárul fel előttünk. A Krisztus előtti 2. évezredben a középső bronzkorban a Vatya-kultúra népe lakta. Elsősorban a vízjárta területek partjain emelkedő fennsíkokat szállták meg, így nem meglepő, hogy az iváncsai párkányzaton is otthont találtak. Tompa Ferenc neves ősrégész 1935-ben öt úrnasírt tár fel (de hasonló leletek a község egész területén előfordultak). Ezek között a legbecsesebb egy díszes, felfüggeszthető edényke, mely emberi alakot formáz, két lábon áll.
A rómaiak emlékét őrzi a határvonal- limes. A mai 6-os műút közelében épült az eszéki országút. A 3. századból való két mérföldkő, az Aquincumtól mért 34. római mérföldet jelölték. Iváncsa határában a "Fok és a Malom út felező útján" Marosi Arnold feltárt egy 4*4 méter alapterületű római épületet, egy őrtartomány maradványát.
A népvándorlás koráról egy avar lovasvezér gazdag sírlelete tanúskodik. A honfoglalás, államalapítás korában királyi birtok. Első írásos emlékünk egy oklevél, melyben Erzsébet királyné Theodor (Tivadar) székesfehérvári prépostnak adományozza Iváncs földjét rétjeivel, erdeivel, kaszálóival, szigeteivel és minden tartozékával együtt. Iváncs - ahogy akkor írták - a mai településtől keletre feküdt. 1333-ban a pápai tizedlajstromban a falu plébánosa 1 garast fizetett, ami 6-10 család adója lehetett. A török időben elnéptelenedett. II. József idején Iváncsapuszta népessége 74 fő, a házak száma 14, a családoké 17. Benépesedése a 19. században ment végbe. Birtokosai, baracskai közbirtokosok Iváncsán építkeztek. 1830 óta működik a református iskola és imaház. 1850-ben adóközséggé szerveződött. Legjelentősebb birtokosai a Pázmándyak, Dienesek, Kazaiak, Robozok, Hollósyak, Bédyek, Kandók.
1897-ben olvasókör, 1898 önkéntes tűzoltóegyesület alakul. A 20. század elején a népesség létszáma 1800 fő. 1907-ben a római katolikusok iskolakápolnát építenek, ez lesz az új templom megépítéséig 1985-ig a templomunk. Az első világháború nagy véráldozatot követel.: 122 hősi halottat. 1921-től az agrár-nincsteleneknek házhelyet és néhány holdas parcellákat juttatnak. Ekkor épül a Szabadság és a Táncsics utca. Megalakul a Levente Egyesület, a Faluszövetség helyi szervezete, a KALOT, a KALÁSZ, a KIE, a Dalárda. 1938-ban Községi beruházás keretében megkezdődik az áramszolgáltatás bevezetése. A két világháború között díszpolgárrá választják gróf Bethlen István miniszterelnököt, Vas József népjóléti minisztert és Kozma Miklós belügyminisztert. A második világháború alatt közel három hónapig folytak itt a harcok. A hősi halottak száma 64, polgári áldozatoké 27, 1944 nyarán 14 zsidót hurcoltak el.

 

Pedagógusok

Osztály/tantárgy

Szokoli Attila

 

 

 

földrajz-rajz

5.a

Kaliczné Barta Györgyi

ÁMK megbízott IG.

 kémia-biológia-természetismeret-egészségtan

Baloghné Csavajda Rita

Szova Jenő

 

 2. a

iskolaotthon

(Szova Jenő: ének: 5. 8. o.)

Bíró Ivett

Pelleiné Garaguly Krisztina

 

2. b

 iskolaotthon

(Pelleiné G. Krisztina: magyar 5. b-tánc és dráma)

(Bíró Ivett: gyógyúszás)

Niku Vasziliszné

Kovács Péter

 

 

 

4. o.

iskolaotthon

(Niku Vaszilszné: magyar 5. a)

Marczinkáné Burka Éva    

Orosziné Mészáros Anikó

 

4. o.

iskolaotthon

Huszár Katalin

Szokoli Attiláné

  

1. a

 iskolaotthon

(Szokoli Attiláné R. Mária: matematika 5. a)

Lazáné Asztalos Borbála

 

 

 

 

1. b

(ének: 6. 7. o.)

 Dr. Farkas László

 

 

6. a

angol

(emelt szint)

Kaliczné Barta Györgyi

 

 

6. b

kémia-biológia-természetismeret-egészségtan

Szűcs Mariann

 

 

 

7. a

történelem-etika

Farkas Kálmán

 

 

 

7. b

matematika--fizika-technika

Klapper Csaba

8. a

testnevelés

Bogárné Nagy Anikó

 

 

 

 

8. b

angol

Bartha Gabriella

 

 

 


Gyesen

Laza Károly

5.b

magyar

Nagyné Koller Szilvia

 

SNI-gyógypedagógia

Molnárné Szentmihályi Brigitta

 

 

 

 

 

SNI-gyógypedagógia-logopédia

Gáborné Székely Krisztina

fejlesztőpedagógus

Simon József

 

 

 

fizika-számítástechnika; rendszergazda

Rónyainé Mayer Piroska

könyvtáros

könyvtárhasználati ismeretek-

mozgóképkultúra és médiaismeret

 

 

 

Kard Anita

 

 

 

úszás